Zdrowie dzieci

Rotawirus

    Mój synek niebawem skończy 7 m-cy, jest karmiony nadal piersią, nie ma styczności z innymi dziećmi, raczej nie choruje. Mam pytanie czy zalecane jest w jego sytuacji szczepienie przeciwko rotawirusom. Wiem że taką szczepionkę podaje się dużo mniejszym dzieciom, czy takiemu niemowlakowi też można podać i czy jesli tak to jest ona potrzebna?
    niestety jest juz za pozno na szczepienie przeciw rotawirusom....takie szczepienie powinno sie ukonczyc do 16 tyg zycia...do 22 najpozniej :)
    Lila ma racje ja tez slyszalam ze chyba do 8 mc powinno sie zaszczepic dziecko , pozniej juz nie ma szans
     Lila ma racje ja tez slyszalam ze chyba do 8 mc powinno sie zaszczepic dziecko niestety nie do 8 mca...ale do konca 22 tyg zycia maksymalnie a to jest jakies 5 i pol miesiaca :)

Więcej informacji na ten temat: Forum ciąża

Moczenie nocne

   Mój czteroletni synek od półtora roku w dzień sam chodzi do toalety, natomiast żadnej nocy nie przespał na sucho, chociaż zawsze późnym wieczorem go wysadzam. Badania (łącznie z USG) nie wykazały żadnych nieprawidłowości. Pediatra zapisał lek o nazwie Minirin. Szymek zareagował na niego błyskawicznie, bo już po pierwszej dawce obudził się w suchym łóżku. Przyjmował go przez trzy miesiące, a potem trzeba było zrobić sześciodniową przerwę. Trzy pierwsze noce były suche, trzy następne mokre. Wróciłam więc do podawania leku. Jak długo to potrwa?
   Minirin jest preparatem, który nie leczy, tylko likwiduje objawy, ale za to pozwala dotrwać do momentu, w którym dziecko samo zapanuje nad problemem. Co jakiś czas należy robić krótką przerwę w przyjmowaniu leku, by zobaczyć, czy problem sam się nie rozwiązał. Jeżeli dziecko nadal się moczy, trzeba, niestety, powrócić do leczenia. Przyczyny mogą być różne. Skoro jednak wszechstronne badania nie wykazały żadnych nieprawidłowości, być może problem jest raczej natury psychologicznej. Sugerowałbym zasięgnąć porady u specjalisty.