Zdrowie dzieci

Rotawirus

    Mój synek niebawem skończy 7 m-cy, jest karmiony nadal piersią, nie ma styczności z innymi dziećmi, raczej nie choruje. Mam pytanie czy zalecane jest w jego sytuacji szczepienie przeciwko rotawirusom. Wiem że taką szczepionkę podaje się dużo mniejszym dzieciom, czy takiemu niemowlakowi też można podać i czy jesli tak to jest ona potrzebna?
    niestety jest juz za pozno na szczepienie przeciw rotawirusom....takie szczepienie powinno sie ukonczyc do 16 tyg zycia...do 22 najpozniej :)
    Lila ma racje ja tez slyszalam ze chyba do 8 mc powinno sie zaszczepic dziecko , pozniej juz nie ma szans
     Lila ma racje ja tez slyszalam ze chyba do 8 mc powinno sie zaszczepic dziecko niestety nie do 8 mca...ale do konca 22 tyg zycia maksymalnie a to jest jakies 5 i pol miesiaca :)

Więcej informacji na ten temat: Forum ciąża

Przyklejony napletek czy stulejka?

   Gdy mój syn miał dwa latka, stwierdzono u niego stulejkę. Teraz ma cztery i pół i lekarze mówią o sklejonym napletku. Na czym polega różnica?
   Stulejka to długi, wąski napletek nieodsłaniający nawet ujścia cewki moczowej. Prawdziwa stulejka wymaga zabiegu, gdyż nie ma szans na jej samoistne ustąpienie. Przyklejony napletek, który zdarza się częściej, wystarczy odkleić - to też rodzaj zabiegu chirurgicznego, ale bez żadnego cięcia. Skoro synek wkroczył już w wiek przedszkolny, lepiej z zabiegiem nie zwlekać, bo w tym okresie chłopcy interesują się swoją płciowością i jeśli z siusiakiem jest coś nie tak, może się to stać przyczyną docinków i drwin. Wprawdzie ani przyklejony napletek, ani nawet stulejka, poza zwiększoną tendencją do zakażeń dróg moczowych, niczym nie grozi do okresu normalnego współżycia płciowego, ale kompleksy z tym związane mogłyby narastać.