Zdrowie dzieci

Rotawirus

    Mój synek niebawem skończy 7 m-cy, jest karmiony nadal piersią, nie ma styczności z innymi dziećmi, raczej nie choruje. Mam pytanie czy zalecane jest w jego sytuacji szczepienie przeciwko rotawirusom. Wiem że taką szczepionkę podaje się dużo mniejszym dzieciom, czy takiemu niemowlakowi też można podać i czy jesli tak to jest ona potrzebna?
    niestety jest juz za pozno na szczepienie przeciw rotawirusom....takie szczepienie powinno sie ukonczyc do 16 tyg zycia...do 22 najpozniej :)
    Lila ma racje ja tez slyszalam ze chyba do 8 mc powinno sie zaszczepic dziecko , pozniej juz nie ma szans
     Lila ma racje ja tez slyszalam ze chyba do 8 mc powinno sie zaszczepic dziecko niestety nie do 8 mca...ale do konca 22 tyg zycia maksymalnie a to jest jakies 5 i pol miesiaca :)

Więcej informacji na ten temat: Forum ciąża

Kiedy powinno zacząć chodzić?

   Czy to normalne, żeby czternastomiesięczne dziecko jeszcze nie chodziło? Wydawało mi się, że córka znakomicie się rozwija: pełzała, mając pięć i pół miesiąca, siedziała, mając sześć miesięcy, w wieku siedmiu miesięcy sama siadała. Mając dziewięć miesięcy, sprawnie raczkowała, a w dziesiątym zaczęła stawać przy meblach. Tak jest do tej pory. Nie widać u niej najmniejszej ochoty do samodzielnego chodzenia. Porusza się tylko przy meblach lub trzymana za rączki. Gdy chwilę stoi samodzielnie, zaraz siada na pupie. Czy to, że moja córka jeszcze nie chodzi, oznacza, że jest mniej inteligentna?
   Nie widzę żadnego powodu do niepokoju, ponieważ są dzieci zupełnie prawidłowo rozwinięte, które zaczynają chodzić w wieku 18 miesięcy. Być może Pani córka należy do ostrożnych i boi się zrobić ten pierwszy krok. Należy zdać się na naturę i nie prowadzić dziecka za rączkę, bo to zdecydowanie opóźni samodzielne chodzenie. A co do inteligencji, to nie ma ona wiele wspólnego z rozwojem ruchowym. Są dzieci głęboko upośledzone umysłowo, które rozwijają się motorycznie prawidłowo i są sytuacje odwrotne, choć zależność między tymi sferami oczywiście istnieje. Proszę uzbroić się w cierpliwość i odprężyć, a ja jestem przekonany, że na efekty nie będzie Pani musiała długo czekać.