Zdrowie dzieci

Rotawirus

    Mój synek niebawem skończy 7 m-cy, jest karmiony nadal piersią, nie ma styczności z innymi dziećmi, raczej nie choruje. Mam pytanie czy zalecane jest w jego sytuacji szczepienie przeciwko rotawirusom. Wiem że taką szczepionkę podaje się dużo mniejszym dzieciom, czy takiemu niemowlakowi też można podać i czy jesli tak to jest ona potrzebna?
    niestety jest juz za pozno na szczepienie przeciw rotawirusom....takie szczepienie powinno sie ukonczyc do 16 tyg zycia...do 22 najpozniej :)
    Lila ma racje ja tez slyszalam ze chyba do 8 mc powinno sie zaszczepic dziecko , pozniej juz nie ma szans
     Lila ma racje ja tez slyszalam ze chyba do 8 mc powinno sie zaszczepic dziecko niestety nie do 8 mca...ale do konca 22 tyg zycia maksymalnie a to jest jakies 5 i pol miesiaca :)

Więcej informacji na ten temat: Forum ciąża

Nawracające infekcje

   Od czasu, gdy synek poszedł do przedszkola, ciągle choruje, ma katar i kaszle. Ponieważ ma także szorstkie policzki i swędzą go stopy oraz dłonie, zaczęłam podejrzewać alergię. Jednak lekarz dotąd nie zlecił badań, tylko przepisuje różne kombinacje leków odczulających i mówi, że trzeba będzie je podawać dłuższy czas. To mnie martwi. Zrobiłam na własną rękę badania biorezonansem magnetycznym, ale nie wiem, czy medycyna uznaje wyniki takich badań za wiążące.
   Myślę, że poza oczywistą w tym wieku niedojrzałością układu odpornościowego podłożem nawracających infekcji jest także alergia. W pediatrii stosuje się długotrwałe podawanie leków przeciwalergicznych, więc nie należy się tym martwić. Biorezonans nie jest obiektywną metodą badania, dlatego proponowałbym wykonanie testów skórnych po odstawieniu leków przeciwalergicznych.