Zdrowie dzieci

Rotawirus

    Mój synek niebawem skończy 7 m-cy, jest karmiony nadal piersią, nie ma styczności z innymi dziećmi, raczej nie choruje. Mam pytanie czy zalecane jest w jego sytuacji szczepienie przeciwko rotawirusom. Wiem że taką szczepionkę podaje się dużo mniejszym dzieciom, czy takiemu niemowlakowi też można podać i czy jesli tak to jest ona potrzebna?
    niestety jest juz za pozno na szczepienie przeciw rotawirusom....takie szczepienie powinno sie ukonczyc do 16 tyg zycia...do 22 najpozniej :)
    Lila ma racje ja tez slyszalam ze chyba do 8 mc powinno sie zaszczepic dziecko , pozniej juz nie ma szans
     Lila ma racje ja tez slyszalam ze chyba do 8 mc powinno sie zaszczepic dziecko niestety nie do 8 mca...ale do konca 22 tyg zycia maksymalnie a to jest jakies 5 i pol miesiaca :)

Więcej informacji na ten temat: Forum ciąża

Czy to już otyłość?

   Jakiś czas temu zauważyłam, że mój trzyletni synek Karol ma trochę krzywe nóżki. Znajomi twierdzą, że Karol jest po prostu za gruby. Kiedy synek miał 2 lata, ważył 16 kg (przy wzroście 88 cm). Teraz ma 98 cm i waży 17,5 kg. Czy to rzeczywiście za dużo?
   Nie da się ukryć, że synek ma pewną nadwagę - powinien bowiem ważyć około 16 kg. Jedyny sposób na odchudzenie go to dużo ruchu i nieco mniejsza objętość posiłków. Na pewno powinna Pani całkowicie wyeliminować wszelkie puste kalorie-słodycze, chipsy itp. Inna sprawa, że dzieci w tym wieku często mają jeszcze nieco krzywe nogi, na szczęście z wiekiem wyrastają z tego. Nie ma więc powodu do zbytniego niepokoju, warto jedynie pamiętać o zapewnieniu zróżnicowanej i bogatej w warzywa i owoce diety.