Zdrowie dzieci

Rotawirus

    Mój synek niebawem skończy 7 m-cy, jest karmiony nadal piersią, nie ma styczności z innymi dziećmi, raczej nie choruje. Mam pytanie czy zalecane jest w jego sytuacji szczepienie przeciwko rotawirusom. Wiem że taką szczepionkę podaje się dużo mniejszym dzieciom, czy takiemu niemowlakowi też można podać i czy jesli tak to jest ona potrzebna?
    niestety jest juz za pozno na szczepienie przeciw rotawirusom....takie szczepienie powinno sie ukonczyc do 16 tyg zycia...do 22 najpozniej :)
    Lila ma racje ja tez slyszalam ze chyba do 8 mc powinno sie zaszczepic dziecko , pozniej juz nie ma szans
     Lila ma racje ja tez slyszalam ze chyba do 8 mc powinno sie zaszczepic dziecko niestety nie do 8 mca...ale do konca 22 tyg zycia maksymalnie a to jest jakies 5 i pol miesiaca :)

Więcej informacji na ten temat: Forum ciąża

Infekcja wewnątrz macicy

   Ponad miesiąc temu urodziłam synka. Było to dwa tygodnie przed terminem. Podczas porodu okazało się, że wody płodowe są zielone. W drugiej dobie po porodzie dziecku zrobiono badania - okazało się, że zostało zakażone na skutek infekcji wewnątrzmacicznej. Skąd ta infekcja? Jak mogło do niej dojść? Do ostatniego dnia czułam się bardzo dobrze i nie miałam żadnych niepokojących objawów.
   Do zakażenia wewnątrzmacicznego dochodzi na skutek przemieszczenia się bakterii z dróg rodnych poprzez uszkodzony a czasem nawet nienaruszony pęcherz płodowy, który stanowi pewne zabezpieczenie przed zakażeniem, ale niestety, nie jest ono stuprocentowe. Zdarza się również niekiedy, że do zakażenia wewnątrzłonowego dochodzi poprzez łożysko, gdy z jakiegoś powodu dojdzie do bakteriemii, to znaczy pojawienia się bakterii w układzie krążenia matki. Nieleczone zakażenie wewnątrzłonowe stanowi poważne zagrożenie dla noworodka, jednak wcześnie rozpoznane i prawidłowo leczone (antybiotykami o szerokim spektrum) z reguły nie pozostawia żadnych trwałych śladów.