Zdrowie dzieci

Rotawirus

    Mój synek niebawem skończy 7 m-cy, jest karmiony nadal piersią, nie ma styczności z innymi dziećmi, raczej nie choruje. Mam pytanie czy zalecane jest w jego sytuacji szczepienie przeciwko rotawirusom. Wiem że taką szczepionkę podaje się dużo mniejszym dzieciom, czy takiemu niemowlakowi też można podać i czy jesli tak to jest ona potrzebna?
    niestety jest juz za pozno na szczepienie przeciw rotawirusom....takie szczepienie powinno sie ukonczyc do 16 tyg zycia...do 22 najpozniej :)
    Lila ma racje ja tez slyszalam ze chyba do 8 mc powinno sie zaszczepic dziecko , pozniej juz nie ma szans
     Lila ma racje ja tez slyszalam ze chyba do 8 mc powinno sie zaszczepic dziecko niestety nie do 8 mca...ale do konca 22 tyg zycia maksymalnie a to jest jakies 5 i pol miesiaca :)

Więcej informacji na ten temat: Forum ciąża

Za mało żelaza

   Mój synek ma 8 miesięcy. Trzy tygodnie temu na polecenie lekarza zrobiliśmy mu morfologię krwi i okazało się, że mały ma za mało żelaza. Dostał więc Ferrum i kwas foliowy, ale kolejna morfologia po trzech tygodniach nie wykazała poprawy. A może źle karmię synka? Jak karmić dziecko w tym wieku, które nie dostaje piersi?
   Zupa jarzynowa z żółtkiem wzbogaca dietę dziecka w żelazo.Chciałbym Panią uspokoić - trzy tygodnie doustnej kuracji żelazem to za krótko, by było już widać poprawę. Jeśli zaś chodzi o dietę, to niemowlęta karmione sztucznie jedzą zwykle 4-5 razy dziennie (po 150-180 ml). Poza "mlekiem następnym" powinny dostawać zupę jarzynową na przemian z mięsem i z żółtkiem (całym), przeciery owocowe, kaszki bezglutenowe na mleku modyfikowanym, biszkopty bezglutenowe.